Zbiórka książek

//Zbiórka książek

Zbiórka książek

Kochani rodzice,

Pragniemy podzielić się z Państwem pomysłem, który zrodził się w naszych głowach wiele semestrów temu, a który planujemy (trzymajcie kciuki!) ostatecznie zrealizować w tym roku. Jest to otwarcie w naszej szkole Polskojęzycznej Biblioteki!

Przygotowania do realizacji tego projektu trwają, a jednym z kroków na drodze do jego sukcesu, jest stworzenie bogatego zasobu zbiorów polskojęzycznych książek, z których uczniowie i rodzice naszej placówki, mogliby do woli korzystać.

W związku z tym, powstał pomysł współpracy z jedną ze szkół w Polsce (Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowskich Górach).
Uczniowie tamtejszej szkoły gromadzą dla nas stosy książek (w różnym przedziale wiekowym), których już nie czytają, a które gotowi są wysłać do nas, w zamian za używanie książki naszych uczniów (w języku angielskim). W ten sposób i my, i szkoła w Tarnowskich Górach – wzbogacimy nasze zbiory i pomożemy sobie przy tym nawzajem.

Prosilibyśmy, aby zapoznali się Państwo z plakatem informacyjnym i przy okazji następnych zajęć w szkole, przynieśli książki (anglojęzyczne), których już nie czytacie i tym samych wsparli nasza akcje!

Z góry dziękujemy i prosimy trzymać kciuki za rychłe otwarcie naszej Biblioteki!

2019-01-16T14:38:13+00:00Styczeń 16th, 2019|