Stulecie Niepodległej Polski

//Stulecie Niepodległej Polski

Stulecie Niepodległej Polski

W niedzielę 11go listopada, Polacy obchodzą 100 lecie odzyskania niepodległości. W naszej szkole obchody tego święta zaczniemy w sobotę 10go listopada. Dokładnie o godzinie 11 uczcimy poległych minutą ciszy, potem odśpiewamy Hymn Polski i podsłuchamy co każda klasa przygotowała na ta okoliczność. W programie są wiersze, pieśni i patriotyczny rap.
Ten dzień smutny i radosny zarazem, skłania nas do kultywowania pamięci o tych wszystkich którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Ogromnie ważnym dla nas jest, aby wzbudzać i kultywować to pamięć i tożsamość narodowa w młodych ludziach. Tak by oni cenili i upamiętniali tych co walczyli za wolność naszą i Waszą.
11 listopada w Anglii to Remembrance Day – świeto upamietniające zakończenie Pierwszej Wojny Swiatowej oraz wszystkich żołnierzy poległych w obronie ludzi i ich wolności.

Dla tych którzy chcieliby oddać cześć naszym rodakom, w Plumpton koło Lewes jest pomnik dwóch polskich pilotów którzy zgnineli w 1944, stacjonowali w RAF Chailey: Mieczysław Adamek Dywizjon 317 oraz Jan Kurowski Dywizjon 308.
Adres pomnika to: South Road (B2112), Plumpton, Lewes, BN7 3DF

2018-11-27T22:04:31+00:00Listopad 9th, 2018|