Jak co roku o tej porze zakonczyliśmy kolejny już rok szkolny. Najpierw dzieci spotkały się w swoich klasach gdzie dostały świadectwa i drobne upominki a rodzice po raz ostatni w tym roku zebrali się by uzgadniać sprawy ważne i pilne. Następnie wszyscy przenieśli się do dużej sali gdzie odbyła się część artystyczna. Każda z klas przygotowała coś od siebie. Niektórzy śpiewali, inni recytowali i przepytywali. Z wierszami wystapiły też uczestniczki tegorocznego Wierszowiska (Zoe, Karina, Julia I Julia). Radości i oklasków było co niemiara. Na koniec w ramach niespodzianki wystąpił zarząd naszej szkoły, który zaprezentował krótką inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. ” Kaczka Dziwaczka” a potem wszyscy gromkim chórem krzyknęli ” Wakacje!!!”

Do Zobaczenia we wrześniu.

Poniżej List Pani Dyrektor Ani Niedremaier – Reed

Drodzy Rodzice

Bardzo serdecznie chciałabym Państwu podziękować za kolejny rok wspaniałej współpracy.
Rok ten przebiegł nam spokojnie aczkolwiek był rokiem bardzo ważnym w rozwoju naszej szkoły. W listopadzie zostaliśmy zarejestrowani w Charity Commission i officjalnie osiągnęliśmy status organizacji charytatywnej. Znaczy to, że możemy ubiegać o dofinansowania z różnyc organizacji, które pomagają nam w sprawnym prowadzniu szkoły.

Oprócz zmian organizacyjnych, mieliśmy również kilka wydarzeń w naszej szkole. W grudniu odbyły się bardzo udane warsztaty świąteczne, które w sposób wyjątkowy zbliżyły naszą szkolną społeczność. W kwietniu zorganizowany był Dzień Otwarty, który został odebrany bardzo pozytywnie i przybliżył Polakom w Brighton i okolicach działalność naszej szkoły. Dzięki temu przybędzie nam w nowym roku szkolnym 35 nowych uczniów. Czyli rośniemy i rozwijamy się! Oznacza to, że w przyszłym roku będą więc nowe klasy i nowi nauczyciele.

Oczywiście nie możemy również zapomnieć o jakże pomyślnie zorganizowanym, wspólnie z ZHP festynie z okazji Dnia Dziecka. Było wiele atrakcji, wspaniała atmosfera i pogoda też dopisała. Mamy nadzieję, że festyn wejdzie na stałe do naszego kalendarza imprez.

Z innych wydarzeń, muszę wspomnieć o udziale naszych wspaniałych uczennic w dorocznym Wierszowisku (konkursie recytatorskim) w Londynie. Wszystkie uczestniczki przygotowały się wspaniale, odważnie przedstawiając swoje wiersze na wielkiej scenie, przed sporą publicznością i surowym jury. Poziom był naprawdę wysoki i byłam niesłychanie dumna z naszych reprezentantek. Brawo!

Jak widać dużo dzieje się w naszej szkole. Przyszły rok na pewno będzie pełen atrakcji.

Jeszcze raz dziękuję za współpracę i zachęcam do aktywnej pomocy w prowadzeniu szkoły. Życzę wszystkim wspaniałych, słonecznych i pełnych atrakcji wakacji i do zobaczenia na walnym zebraniu 9go września. Szczegółowy plan rozpoczęcia roku szkolnego 2017-2018 zostanie wysłany w sierpniu.

Ania Niedermaier-Reed
Dyrektor Polskiej Szkoły Sobotnej im. Jana Brzechwy w Brighton i Hove.

Zdjecia I filmiki