14 maja 2016 w Manchester odbyło się szkolenie ‚Brytyjskie granty dla szkół sobotnich’ przygotowane przez organizację Be Clever – Smart Blended Learning C.I.C. pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej i było poprowadzone trenerki posiadające wieloletnie doświadczenie w zdobywaniu funduszy na działalność not-for-profit. W spotkaniu  tym brały udział dwie osoby z Zarządu naszej Szkoły – Kinga Hofman i Aleksandra Olejnk. Szkolenie miało na celu praktyczne ćwiczenia w pisaniu aplikacji o granty na działalność organizacji not-for-profit dostępne od fundatorów brytyjskich. Kinga i Ola dowiedziały się jakie fundusze są dostępne dla organizacji takich, jak szkoły sobotnie, jak tworzy się projekt, jakich informacji oczekują fundatorzy w aplikacjach, a także jak wyglądają poszczególne fazy projektu od aplikacji poprzez przeprowadzenie projektu, do jego końcowego rozliczenia.